Blog je opět v rozjezdu, původní blogmasterka zpět

Unlashed

20. března 2009 v 23:40 | Anaphe |  The Sims 1 datadisky
Po nainstalovaní nového datadisku se vám herní svět rozroste o nové město s názvem Studio Town, zahrnující dalších 9 lokací, které můžete navštívit. Každá z nich představuje jednu společnost, u které máte šanci uplatnit svůj talent a proniknout mezi obdivované celebrity. Je jen na vás, pro co se rozhodnete. Vaši Simáci se mohou stát například filmovými herci, hvězdami televizního seriálu, slavnými zpěváky či modely a vystupovat na módních přehlídkách.K nehynoucí slávě a davům vašich obdivovatelů vede ale dlouhá a spletitá cesta. Studio Town sice slouží (stejně jako ostatní lokace) i k zábavě, ovšem pokud chcete prorazit, stává se z toho regulérní zaměstnání. Na úplném začátku si tedy prostřednictvím inzerátu v časopise musíte najít svého agenta. Pak přestanete do Studio Townu jezdit jako turisté a stávají se z vás potencionální umělci. Ke své hrůze ale zjistíte, že ať přijdete kamkoli, všude vás vypoklonkují s tím, že se máte vrátit až budete vlastnit určitý počet hvězdiček.

Ony hvězdičky jsou v The Sims zcela novým aspektem. Je to ve své podstatě stupnice slávy, která zobrazuje jak moc jste známí mezi ostatními Simáky. Na začátku kariéry je stupnice na bodu nula a vaši svěřenci jsou tudíž úplnými nýmandy (proto se s nimi nikde nechtějí bavit). Je to sice možná otrava, ale na druhou stranu pro vás hráče to může být docela zajímavé, když si vyzkoušíte vypracovat své Simáky doslova od píky až k naprosté superstar. Pro začátek je dobré vylepšit si vlastní dovednosti (např. charisma či kreativitu) a poté se snažit zaujmout třeba pouličního fotografa (paparazi) nějakým kouskem.

Jednotlivé lokace Studio Townu jsou tématicky rozděleny do třech hlavních skupin, které zpřehledňují vaši orientaci a následný výběr. Jedná se o filmařská, hudební a módní studia. Co se týká filmových společností, tak v každé lokaci máte většinou možnost oslovit několik režisérů a ještě si vybrat typ scény, kterou chcete zahrát (např. reklama, akční scéna atd.). Podobné to je i muzikantů. Zpočátku si můžete testovat své dovednosti na klubových podiích a sledovat reakce posluchačů. Později lze zavítat do nahrávací společnosti a natočit desku, u níž je možné vybrat si hudební žánr. Když se rozhodnete pro módu, můžete se předvádět buď po přehlídkovém molu nebo před objektivem fotoaparátu (nafotit lze třeba zimní oblečení, plavky či reklamu na nějaký výrobek).

Aby se vaši Simíci ale při filmování úplně nesedřeli (nemyslete si, je to pro ně dost vyčerpávající, a pokud je navíc někde odmítnou, velice rychle jim klesá dobrá nálada a nastupuje těžká deprese, někdy dokonce i odmítnou vystupovat z přemíry rozrušení), jsou v některých větších lokacích k dispozici relaxační centra. Zde si mohou dopřát osvěžující koupele, různé masáže atd. Nechybí ani možnost se pořádně nadlábnout či zabavit v herně. Případně jsou k dispozici i veřejné počítače a společenská místnost s širokoúhlou televizí.

Jak jsem se již zmínil, při procházkách po studiích není problém narazit na skutečné celebrity (poznáte je snadno, mají nad hlavou velmi výraznou zlatou hvězdu), které vyvolávají patřičný rozruch svých fanoušků. Ti div neomdlévají nadšením a v jednom kuse škemrají o autogramy. Když se budete hodně snažit, tak jednou to můžete dotáhnout stejně daleko a budete to vy, za kým se poženou davy fandů a paparaziové se budou drát o to, aby vás vyfotili.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama